Kardeş Kalemler

Dil Araştırmaları

Kalemdaş

Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi

AYB - Edebiyat Akademisi

Uluslararası Kaşgarlı Mahmud Hikâye Yarışması

Bengü Yayıncılık

Türk Dünyasında Edebiyat Adamı Ödülleri

Haberler

 

Avrasya Yazarlar Birliği’in organizasyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle gerçekleştirilen II. Uluslararası Dede Korkut Tiyatro Eseri Yarışması Jürisi çalışmalarını tamamlamıştır.

 Azerbaycan, Başkurtistan, Gagauzya, Kazakistan, Kırgızistan, İran, Irak, Uygur, Türkmenistan ve Türkiye’den 48 eserin katıldığı yarışmada jüri değerlendirmede derecelerin aşağıda olduğu ilan edilmesine karar vermiştir:

           Yazar                                      Eser Adı                                        Ülkesi

 1. Ahmetcan Aşirî                      Şarbak                                           Uygur-Kazakistan
 2. Lütfi Şahsuvaroğlu                 Tuğrul Beyin Rüyası                          Türkiye           
 3. Pervin Nuraliyeva                    Aşar Geçer Aras’ı                            Azerbaycan
 4. Oğulmaya Semizade                Büyük Dağların Şarkısı                     Türkmen Sahra-İran

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 15.11. 2017

Avrasya Yazarlar Birliği Genel Başkanı Dr.Yakup Ömeroğlu

 Ahmet Yesevi Madalyası ile onurlandırıldı

Avrasya Yazarlar Birliği Genel Başkanı Dr.Yakup Ömeroğlu  Ahmet Yesevi Üniversitesinin 2017-2018 akademik yılı açılış törenlerinde Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Prof.Dr. Musa Yıldız tarafından Ahmet Yesevi Madalyası ile onurlandırıldı

Kazakistan'ın Türkistan şehrindeki kampüsünde 13 Ekim 2017 günü düzenlenen törende  Yakup Ömeroğlu ile birlikte  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi,  Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Cahit Bağcı yanı sıra Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş da madalya ile onurlandırıldılar.

Programda, Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız tarafından Hoca Ahmed Yesevi’nin ölümünün 850. yılı münasebetiyle misafir konuşmacılara altın madalya takdim edildi ve Kazak milli giysisi "çapan" giydirildi.

VIII. Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi

Türkistan’da Gerçekleştirildi

Türk Dünyası edebiyatları arasında ilişkilerin geliştirilmesinde önemli rol oynayan, ülkelerinin seçkin edebiyat dergilerinin redaktörleri veya yöneticilerinin  davet edildiği kongrenin sekizincisi 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde Türk Dünyası Kültür Başkenti Türkistan’da gerçekleştirildi.

Türkistan Türk Dünyası Kültür Başkentinin ev sahipliğinde  Avrasya Yazarlar Birliği ve TÜRKSOY’un işbirliği ile düzenlenen Kongre TİKA tarafından da destekleniyor.İlki 2007 yılında İstanbul’da gerçekleşen Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi daha sonra sırayla 2 kez Ankara, KTTC’de Lefkoşe, Kazakistan’da Astana,  Türkiye’de Eskişehir ve  Tataristan’da Kazan şehirlerinde toplandı.

Bu yıl  Kongreye, Azerbaycan, Başkurdistan,  Gagauzya,  Karaçay- Malkar, Kazakistan, Kırgızistan, Kırım,  İran,  Özbekistan, Tataristan ve Türkiye’den edebiyat dergileri katıldı.

12 Eylül günü Ahmet Yesevî Üniversitesi Kültür Merkezi Salonunda başlayan Kongreye çok sayıda aydın yazar ve gençler katıldılar. Açılışta Güney Kazakistan Vali Yardımcısı Ulasbek Cedibekov,TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof.Dr. Fırat Pürtaş,  Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Mehmet Kutalmış, Kazakistan Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı Ulugbek Esdevlet, Kazakistan’ın ünlü yazarlarından Merhabat Baygut ve Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Dr. Yakup Ömeroğlu birer konuşma yaptılar.

Ömeroğlu konuşmasında bu kadar yüksek düzeyde ve geniş katılımlı bir edebi faaliyetin sekizinci kez toplanıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek edebiyat dergileri üzerinden kurulacak ilişkilerin önemine değindi. “Kitap klasiktir ama dergi her daim yenidir. Fikir ve kültür hayatına giren yeni düşünceler, yeni yaklaşımlar, yeni yazarlar, yeni şairler önce dergi sayfalarında görünmeye başlarlar. Türk Dünyasının yeni çağında dergiler aracılığı ile kurulan ilişki aslında geleceği inşaa etmektir. Kongrede birbirleriyle tanışan editörler, Türk Dünyasından şair ve yazarların eserlerine sayfalarında yer verirken aslında kendi ülkelerinde, kendi okuyucularının gönüllerinde Türk halklarına bir pencere aralıyorlar. Biz bu kongrenin katılımcıları yaptığımız büyük işin farkındayız. Gelecekte de bu buluşmaların ne kadar büyük bir dip dalgası oluşturduğu daha iyi anlaşılacaktır.” Dedi.  

Açılışta tanınmış Özbek yazar  Şükrulla’ya Türk Dünyasında yılın edebiyat adamı ödülü takdim edildi. Daha önce bu ödülü Türkiye’den Şair Ali Akbaş, Azerbaycan’dan ünlü yazar  Anar, Kazakistan’dan Tölen Abdik, Kırgız Halk Şairi Omor Sultanov ve  KKTC’den ünlü romancı İsmail Bozkurt, aldılar. Sağlık sebepleri ile Türkistan’a gelemeyen Şükrulla’nın ödülünü Özbek yazar Dauranbek Tacaliev aldı. Ödülü Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu ve TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırak Pürtaş birlikte verdiler.

Açılış oturumunda Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yayınladığı Manevi Diriliği programı hakkında panel düzenlendi. Panelde İran Varlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Rıza Heyet, Azerbaycan Dergisi Genel Yayın Yönetmen Yrd.Sudaba Aghabalayeva,  Gagauzya’dan Anasözü Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Todur Zanet birer konuşma yaptılar.

Azerbaycan’dan Azerbaycan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni       SUDABA AGHABALAYEVA ,  Ulduz Dergisi editör Yardımcısı     TARANA MAMMADOVA, Başkurdistan’dan             Agidel Dergisi editörü SABIR SHARIPOV,     Başkurtistan Kızı Dergisi        Gulnaz Kutueva, Gagauzya’dan        Ana Sözü Dergisi Editörü      FIODOR ZANET, İran’dan            Varlık Dergisi MEHMET RIZA HEYET, Kazakistan’dan Ulduz Detgisi Genel Yayın Yönetmeni Ulugbek Esdevlet, Kasım Dergisi Genel yayın Yönetmeni Serik Sağıntay, Kazıkurt Dergisi Editörü, Merhabat Baygut, Carasöz Dergisi Genel Yayın Yönetmeni  Gülnaz Karbekkızı,  Kırgızistan’dan Alatoo Dergisi Genel Yayın Yönetmeni AIDARBEK SARMANBETOV,  Kırım’dan Nenkecan Dergisi Editörü ZERA BEKIROVA, Özbekistan’dan kultur Uz Temsilcisi, Devranbek Tadcıaliev, Türkiye’den Kardeş Kalemler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Osman çeviksoy,  Ayarsız Edebiyat Dergisi        Ragıp Vural, Tataristan’dan Biznig Miras dergisi LEMON LERONOV, İdel Dergisi          RADIK SABIROV,  Çuvaş Suvar Dergisi KONSTANTIN MALYSHEV, Kazan Utlar Dergisi ILFAK IBRAGIMOV,             Meydan Dergisi FIDAIL MAZITOV katıldılar.

Türkiye’nin tanınmış bilim adamlarından Prof.Dr. İlber Ortaylı’nın sunacağı “Tarih Boyunca Türk Dünyası Kültüründe Türkistan” konulu konferansı verdi.

 Kongre Ahmet Yesevi Türbesi, Arslan Bab ve çevre gezileri ile devam etti.

Başarı ile tamamlanan Kongre aşağıdaki sonuç bildirisini kabul etti.

VIII. Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi  Sonuç Bildirisi

12-14 Eylül 2017 Türkistan-Kazakistan

Türkistan Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında  Avrasya Yazarlar Birliği, TÜRKSOY ve TİKA’nın  işbirliği ile Güney Kazakistan Valiliği ev sahipliğinde  düzenlenen VIII. Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi,  Azerbaycan, Başkurdistan, Gagauzya, Çuvaş, Kazakistan,  Kırgızistan, Kırım,  İran, Özbekistan, Tataristan ve Türkiye’den  11 Türk Devlet ve Topluluğundan  34  Edebiyat dergisinin temsilcileri ile 12-14 Eylül 2017 tarihlerinde toplandı.

Kongre/ Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan açılış programı ile başladı.

Açılışın ardından Kazakistan Cumhurbaşkanı  Nursultan Nazarbayev’in Ruhani Diriliş Makalesi hakkında değerlendirme oturumu yapıldı. Oturumda Prof.Dr. Fırat Pürtaş, Dr. Yakup Ömeroğlu, Todur Zanet, Suduba Agabalayeva ve Dr.Rıza Heyet görüşlerini açıkladılar ve Kazakistan’ın Latin Alfabesine geçişi hakkında memnuniyetlerini dile getirdiler.

Açılışta tanınmış Özbek yazar  Şükrulla’ya Türk Dünyasında yılın edebiyat adamı ödülü takdim edildi. Sağlık sorunları sebebiyle Kongreye katılamayan Şükrulla’nın ödülünü Dauran Tajaliev aldı.

Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi çalışmalarının etkinliğinin artırılması ve dergiler arası işbirliğinin artması için değerlendirmelerin yapıldığı oturumlar gerçekleştirildi.

Kongre delegelerinde oluşan bir heyet Güney Kazakistan Valisi Sayın Janseyit Tüymebay’a teşekkür ziyaretinde bulunmuş ve Valilikte toplanan alfabe değişikliği tartışmaları formuna katıldılar

Türkiye’nin tanınmış bilim adamlarından Prof.Dr. İlber Ortaylı’nın sunduğu “Tarih Boyunca Alfabe Değişiklikleri ve Etkileri” konulu konferans verdi.

Yapılan çalışmalar sonunda Kongre aşağıdaki kararları almıştır:

 1. Bugünlerde Latin alfabesine geçme çalışmaları yürüten Kazakistan Cumhurbaşkanı ve Türk Dünyasının büyük lideri Nursultan Abişulı Nazarbayev’e, bu girişimin Türk halklarının edebiyatları arasında bağlantıların artmasına yapacağı büyük katkı göz önünde tutularak şükran duygularımızın bildirilmesine,

 

 1. Bütün dergilerde Türk Dünyası edebiyatları için özel bölümler açılmasına ve burada mümkünse her sayı dergiler arasında yazı değişimi yapılmasına,

 

 1. Bu özel bölümün “ Türk Dünyası Edebiyatı” olarak adlandırılmasına,

 

 1. Kongre üyesi dergiler arasında Azerbaycan Dergisinin 95, Juldız 95, Başkurtistan Kızının 50, Julduz 50, Anasözü 30 yıllık jübilelerinin tüm dergilerde özel yazılarla kutlanmasına, yine dergi editörlerinden Azerbaycan Dergisi editörü Sayın İntikam Kasımzade 75, Todur Zanet’in 60 yaşlarının dergilerce ortak kutlanmasına ve bunun bir gelenek olarak devam ettirilmesine,

 

 1. 2017 yılı Türk Dünyasında Yılın Edebiyat Adamı olarak Tatar şairi Zinnur Mansur”un ilan edilmesine, gelecek kongreye kadar yılın yazarı ile ilgili özel sayılar, yazı ve şiirlerinden tercümeler yayınlanmasına,

 

 1. Kongreye yaptıkları güzel ev sahipliği için Güney Kazakistan Valiliğine ve Ahmet Yesevi Üniversitesi’ne şükranlarımızın bildirilmesine,

 

Karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YAZARLIĞIN DA OKULU VAR…

 AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ EDEBİYAT AKADEMİSİ
10. DÖNEM  YAZARLIK ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR…


Dili etkili ve güzel kullanabileceğini düşünen;

yazma yeteneğine sahip olan ve bu yeteneği geliştirebileceğine inanan,

aynı zamanda yazarlığın çilesini göğüsleyecek herkesi atölye çalışmalarımıza bekliyoruz.

Avrasya Yazarlar Birliği Edebiyat Akademisi olarak 10. Dönem atölye çalışmalarımıza 04 Kasım 2017 tarihinde yapacağımız açılışla başlıyoruz. Deneyimli hocalarımızın yürüteceği atölye çalışmaları 19 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. 


Önceki dönemlerde olduğu gibi;
Çalışmalarımızda, başarıya birlikte yürümeyi hedefliyoruz.

Yerli, millî, klasik ve çağdaş birikimlerden hareketle zamanın dilini ve dinamiğini yakalamayı hedefliyoruz.

Bilgi aktarımından çok duygu, düşünce ve hayallerimizi, kısaca birikimlerimizi edebî metinlere dönüştürmeyi hedefliyoruz. 

İnsanı ve insanla ilgili olan her şeyi, özgün yaklaşımlarla güzel ve etkili metinler halinde yazmayı hedefliyoruz.

 

Geride bıraktığımız dönemlerde atölye çalışmalarıyla Türk Edebiyatına, kazandırdığımız yirmiden fazla özgün eserin sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz.

 

Bizimle çalışarak bu hedeflere doğru birlikte yürümeyi göze alan herkesi yazarlık atölyelerimizde bekliyoruz.  

 

 

AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ EDEBİYAT AKADEMİSİ
10. DÖNEM ATÖLYE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR…


Dili etkili ve güzel kullanabileceğini düşünen;

yazma yeteneğine sahip olan ve bu yeteneği geliştirebileceğine inanan,

aynı zamanda yazarlığın çilesini göğüsleyecek herkesi atölye çalışmalarımıza bekliyoruz.

Avrasya Yazarlar Birliği Edebiyat Akademisi olarak 10. Dönem atölye çalışmalarımıza 04 Kasım 2017 tarihinde yapacağımız açılışla başlıyoruz. Deneyimli hocalarımızın yürüteceği atölye çalışmaları 19 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. 

  
Hedeflerimiz değişmedi, önceki dönemlerde olduğu gibi;
Çalışmalarımızda, başarıya birlikte yürümeyi hedefliyoruz.

Bilgi aktarımından çok duygu, düşünce ve hayallerimizi, kısaca birikimlerimizi edebî metinlere dönüştürmeyi hedefliyoruz. 

İnsanı ve insanla ilgili her şeyi, özgün yaklaşımlarla güzel ve etkili metinler halinde yazmayı hedefliyoruz.

 

Atölye çalışmalarımızla son sekiz dönemde Türk Edebiyatına, kazandırdığımız yirmiden fazla eserin sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz.

 

Yazarlık atölyelerimizde bizimle çalışarak bu hedeflere ulaşmayı isteyeceğinizi umuyoruz…

 

Ayrıca 9. dönemde olduğu gibi 10. Dönemde de “3. Adım Çalışmaları” devam edecektir. Bu çalışmalara daha önce iki dönem atölye çalışmalarına katılarak iki katılım belgesi almış yazar arkadaşlarımız “Başvuru Belgesi” doldurarak katılabileceklerdir. 3. Adım Çalışmalarına katılım ücretsizdir.

 

 

ATÖLYE ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ TOPLU BİLGİLER

 

 1. Dönem Atölye Hocaları:

Şiir Atölyesi: Ali Akbaş

Deneme Atölyesi: Hüseyin Özbay – Sema Tanrıverdioğlu Ersöz

Hikâye Atölyesi: Ataman Kalebozan

 1. Adım Çalışmaları: Osman Çeviksoy

  BAŞLAMA TARİHİ:
  04 Kasım 2017

SÜRESİ:
04. 11. 2017 – 19. 05. 2018

YERİ:
Avrasya Yazarlar Birliği

Sakarya Mahallesi, Göztepe Sokak, No.: 5/A Altındağ / ANKARA

 

YÜZ YÜZE ÇALIŞMALARIN GÜN VE SAATLERİ:

Hikâye Atölyesi / Cumartesi: 10.00 – 12.00

Deneme Atölyesi / Cumartesi: 12.30 – 14.30

Şiir Atölyesi / Cumartesi: 14.45 – 16.45

 1. Adım Çalışmaları / Cumartesi: 14.45 – 16.45

HALKA AÇIK OKUMALAR:   

Her ayın son cuma günü akşamı, 19.00 – 21.00 saatleri arasında “Hacettepe Mahallesi Hamamönü Sokak No: 6/A Altındağ – ANKARA” adresindeki Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi’nde halka da açık olarak “Mürekkebi Kurumadan” programı gerçekleştirilecektir. Bu programda atölye çalışmalarına katılan yazarlar, son bir ay içinde yazdıklarından örnekler sunacaktır.                                                                                

ÜCRET:

1400 TL. (Öğrenci: 700 TL)

Ücretin tamamı kayıt sırasında ödenebileceği gibi ilk dört ayda eşit taksitlerle de (350TL x 4 = 1400 TL / 175 TL X 4 ) = 700 TL şeklinde) ödenebilecektir.

 

KESİN KAYITTA İSTENECEKLER:

1. İki fotoğraf (Kayıt ve katılım belgesi için)
2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
3. Ücretin ilk taksiti 

 

AÇILIŞ TÖRENİ:  

Tarih: 04.11. 2017
Saat: 13.00

Yer: (Avrasya Yazarlar Birliği yeni hizmet binası)

        Sakarya Mahallesi, Göztepe Sokak, No.: 5/A Altındağ / ANKARA

 

      

ATÖLYELERE KABUL KOŞULLARI:

18 yaşını doldurmuş olmak
Başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olmak
Başvuru değerlendirmelerinin ardından kesin kayıt yaptırmış olmak 

 

DAHA FAZLA BİLGİ VE ÖN KAYIT İÇİN BAŞVURU ADRESİ:

 
AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ
Sakarya Mahallesi, Göztepe Sokak, No.: 5/A  Altındağ - ANKARA


Telefon: +90312 3117052

Faks: +90 (312) 311 70 32

Avrasya Yazarlar Birliği: www.ayb.org.tr

AYB – Edebiyat Akademisi: http://www.edebiyatakademisi.com

 

 

 

AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ

EDEBİYAT AKADEMİSİ

HİKÂYE, ŞİİR, DENEME VE 3. ADIM ATÖLYELERİ 

ONUNCU DÖNEM

BAŞVURU FORMU

2018

    

 1. ADI SOYADI:……………………………………………

 

 1. DOĞUM YERİ VE YILI:………………………………..

 

 1. CİNSİYETİ:     KADIN:                 ERKEK:

 

 1. MEDENÎ HÂLİ: …………

                                       

 1. YAZIŞMA ADRESİ: …………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 1. TELEFON EV:……………………    İŞ: …………………………………. 

                                     

                            CEP: ……………………    E-POSTA:…………………………………..

 

 1. EĞİTİM DURUMUNUZ (Bitirdiğiniz son eğitim kurumunu adıyla birlikte yazınız.): ……………………………………………………………………………………

 

 

 1. MESLEK VE UNVANINIZ (Eğitiminize devam ediyorsanız, okulunuzu, bölümünüzü, sınıfınızı yazınız.): …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 1. HALEN ÇALIŞTIĞINIZ KURUM YA DA KURULUŞ: ……………………………………………………………………………………

 

 

 1. BİLDİĞİNİZ YABANCI DİLLER VE DÜZEYİ (yazma, okuma, konuşma / orta, iyi, çok iyi): ………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………..

 

 1. HİKÂYE, ŞİİR, DENEME, SENARYO ATÖLYESİNDEN NASIL HABERDAR OLDUNUZ?  …………………………………………………………………………………………..

 

………………………………………………………………………………………….

 

 

 

 1. ETKİLENDİĞİNİZ YAZARLAR VE ESERLERİNDEN BİRKAÇINI SIRALAYINIZ:  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 1. HİKÂYE, ŞİİR, DENEME ATÖLYELERİNDEN HANGİLERİNE NİÇİN DEVAM ETMEK İSTEDİĞİNİZİ VE BEKLENTİLERİNİZİ AÇIKLAYINIZ:  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………………………

 

 

             NOTLAR:

 1. Başvuru belgesinde istenen bilgi, belge, yazı ve fotoğrafları eksik olan katılımcıların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 2. Başvuru dosyalarını teslim eden katılımcılara değerlendirme sonuçları, telefonla ya da bilgilendirme toplantısıyla bildirilecektir.
 3. Yüz yüze dersler Avrasya Yazarlar Birliğinin “Sakarya Mah. Göztepe Sokak. 5/A – Altındağ / ANKARA” adresindeki yeni hizmet binasında yapılacaktır.  
 4. Dil, kültür, kitap üstüne söyleşiler ve “Mürekkebi Kurumadan” okumaları her ayın son Cuma akşamı 19.00 – 21.00 saatleri arasında “Hacettepe Mahallesi Hamamönü Sk. No: 6/A Altındağ – ANKARA” adresindeki Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi’nde (Kabakçı Konağı) halka da açık olarak yapılacaktır.

Başvuru formunda benden istenen açıklamalara eksiksiz ve doğru cevaplar verdiğimi bildirir, Avrasya Yazarlar Birliğinin başvurumu kabul etmeme hakkının bulunduğunu kabul ederim. Hikâye, Şiir, Deneme ve 3. Adım Atölyesi çalışmaları süresince söz ve davranışlarımla düzeni bozmam hâlinde Avrasya Yazarlar Birliği tarafından kaydımın tek taraflı olarak iptal edilmesini kabul ve taahhüt ederim.

 

Tarih:

Adı Soyadı:

İmza:

 

 

 

AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ

EDEBİYAT AKADEMİSİ

HİKÂYE, ŞİİR, DENEME VE 3. ADIM ATÖLYELERİ İÇİN

KİŞİSEL TANITIM BİLGİLERİ

 

 

Adınız Soyadınız: ……………………………………………………………….

 

E-posta Adresiniz: ……………………………………………………………….

 

Telefon Numaranız: …………………………………………………………….

 

Çalışmak İstediğiniz Tür / Türler: ………………………………………………

 

 1. Kısaca kendinizi tanıtınız:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Atölye çalışmalarına hangi beklentilerle katılmak istediğinizi belirtiniz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avrasya Yazarlar Birliği kurucularından merhum Yrd.Doç.Dr. Eriman Topbaş ve arkadaşımız Ünal Gül için 7 Ekim Cumartesi günü Tacettin Dergahı Camiinde mevlit okunacaktır. 

Tüm dostlarımız davetlidir.

Mekanları cennet olsun.

Has Bahçe Edebiyat Sohbetleri

II. Uluslararası Dede Korkut Tiyatro Eseri Yarışması
 

Copyright © 2017 Avrasya Yazarlar Birligi. All Right Reserve.
AYB Türk Dünyası Yazarlar Birliği üyesidir.