İki Çınar

İki Çınar

Satın Al

“…“vatan kurtarma yılları” dolayısıyla bir geç kalmışlık söz konusu. Ama olsun, Türk hikâyeciliğinde bir kutup olan ve Türkçede izlenimci akımın yani Çehov tarzı hikâyeciliğin temsilcisi olan Memduh Şevket Esendal da yazmaya geç başlamıştı fakat en velut hikâyecilerimizden oldu. Bu ilk kitabında okuduğumuz örnekleriyle Yakup Ömeroğlu da çok başarılı…”

Ali Akbaş / Kardeş Kalemler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni-Şair

“…bu hikâyeleri okudukça Yakup Beyin ne kadar hassas, hatta gevrek olduğunu bir daha gördüm. Yalnız çok hassas gözlemci, çok ciddi kalem adamı böyle ilgi çekici eserleri yazabilir…”

ANAR / Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı

Yakup Ömeroğlu, hikâyelerini yazarken kelime israfından çekinmekle kalmamış kelimeleri titiz bir işçilikle ve en zengin anlamlarıyla cümlelerine yerleştirmiştir. Bu nedenle onun hikâyelerinde satırlar kadar satır araları da söyledikleri kadar çağrıştırdıkları da önemlidir. Onun hikâyelerini okurken Türk dünyasının kültürel derinliklerine doğru yol alacaksınız. Unuttuklarınızı; çocukluk ve gençlik yıllarınızın güzelliklerini, çılgınlıklarını bazen sevinçle, bazen hüzünle hatırlayacaksınız. Ömeroğlu’nun hikâyelerini okurken mutlaka kendinizle yüz yüze gelecek, düşüneceksiniz.

Osman Çeviksoy / Yazar

“…Ben Yakup Beyin hikâyelerinde  onun bu işe, yazmağa özel bir ayin gibi yaklaştığını görüyorum. Belki bu yüzdendir ki, hikayeler sanki bir poem, bir şiir etkisi bırakıyor…”

Reşad Mecid / Azerbaycan Yazarlar Birliği Genel Sekreteri