Sultan Raev'e Devlet Nişanı Verildi

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov tarafından Danaker Devlet Nişanı’na layık görüldü.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, 2000 yılından bu yana uluslararası barışın, dostluğun ve iş birliğinin güçlendirilmesine eşsiz katkılar sunan kişilere takdim edilen Nişan’ın bu yıl TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev’e verilmesini öngören kararı 30 Ağustos 2023 tarihinde imzaladı.

Yapılan açıklamada 2022 yılından bu yana TÜRKSOY Genel Sekreterliği görevini yürüten aynı zamanda Kırgızistan Halk Yazarı olan Sultan Raev’in Türk Dünyası arasında kültürel bağları ve dostluğu geliştiren çalışmalara yapmış olduğu katkılar nedeniyle bu Nişan'a layık görüldüğü belirtildi.

Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından halklar arasında barış, dostluk ve iş birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunan devlet adamı, sanatçı ve bilim insanlarına verilen Danaker Devlet Nişanı daha önce 2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve 2017 yılında Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’e takdim edilmişti.