Kardeş Kalemler Dergisi Ayaz İshaki Özel Sayısı

Türk Dünyasının Ortak Edebiyat Dergisi Kardeş Kalemler Temmuz sayısı, ismi İdil-Ural Türklüğünün mücadelesi ve Türk Dünyası ile özdeşleşmiş M. AYAZ İSHAKİ İDİLLİ Armağanı olarak çıktı.
Bu sayıda Prof.Dr. Mustafa İsen de Türk kültürüne önemli hizmetler veren ve geçtiğmiz ay vefat eden Türkiye Cumhuriyeti Liyakat Nişanı sahibi Prof.Dr. Cornell Fleicher için bir veda yazısı kaleme aldı.
AYAZ İSHAKİ'nin şahsi arşivini koruyan Prof.Dr. İsmail Türkoğlu'nun seçtiği mektuplar, kıymetli birer tarihi belge niteliğinde.
Bu sayımıza emek veren araştırmacı, yazar ve çevirmen
Çulpan Zaripova Çetin , L. Ş. Garipova, Bekzat Bekbolat , İsmail Türkoğlu , İ. M. Galimcanova, Erkan Karagöz , Daniya Zahidullina, Alp Eren Demirkaya, Kim Miñnullin, Fatih Ekici, Rkail Zaydulla , Mihriye Çelik, Alsu Kamalıeva , Flün Muslahoviç Musin , Gülşah Yılmaz , Hatim Miñnegulov , NeslihanYaşar, Zöfer Remiyev, İlsever Rami - Fatma Canpolat Canal - Rife Rahman, Muhammet Karataş, Feniye Feyzullina, Gülçire Hannanova, Esranur Aydoğan, Ramilya Yarullina Yıldırım, Cabbar Eşankul, Veli Savas Yelok bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.