BENGÜ YAYINLARI 450. KİTABINI YAYINLADI

Bir Avrasya Yazarlar Birliği kuruluşu olan Bengü Yayınları 450. eserini yayınladı.

Türk Dünyası edebiyatlarından eserler yayınlayan Bengü, Emin Erdem Özbek tarafından hazırlanan Tuva Destanı Hunan Kara kitabıyla 450. yayınına ulaştı.

İhtisas yayıncılığı ilkelerine bağlı kalarak Türk Dünyası edebiyatı ile ilgili olarak yayıncılık yapmaya 2007 yılında Kazak yazar Jaksılık Samitulı'nın, mücadele kahramanı Osman Batur'un hayatını konu alan Kahırlı Altay isimli biyografik romanla  başladı. 

Türk Dünyasının her köşesinden eserler yayınlayan Bengü Yayınları, Tuva Türklerine ait Hunan Kara destanı adlı eserle 450. yayınını okuyucuya sundu. 

Hunan Kara, Bengü Yayınlarının Sibirya'da yaşayan Tuva Türklerinin edebiyatlarından yayınladığı 5. eser olma özelliğini de taşıyor.

450. kitabın yayınlanmasıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı ve Bengü Yayınları Yayın Yönetmeni Dr. Yakup Ömeroğlu “ Türk Dünyasından 450 eserin bir yayınevinin kataloğunda bulunması, Türk halkları ile edebi ilişkilerimiz açısından  son derece önemli bir başarıdır. Bu başarının ortakları yazarlarım, çevirmenlerimiz ve elbette okurlarımıza şükranlarımız sunuyoruz.” dedi.