AYB Başkanı Yakup Ömeroğlu Türk Dünyasına Üstün Hizmet Ödülü Aldı

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği'nin kuruluşunun 20. yılında düzenlenen Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse Birlik Genel Başkanlığına seçildi.

21 Haziran 2023 günü saat 14.00'da Ankara'da Gazi Üniversitesi Kültür Merkezinde yapılan Genel Kurulda bazı ödüller de verildi.  Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Dr. Yakup Ömeroğlu da  Altın Kalem  Türk Dünyasına Üstün Hizmet Ödülüne layık görüldü.

Ömeroğlu'na    ödülünü Mamak Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği yeni Genel Başkanı Sayın Murat Köse ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı sayın Prof.Dr. Musa Kazım Arıcan verdi.

Ömeroğlu, Ödül dolayısıyla yaptığı açıklamada “Değerli dostumuz Sayın İlyas Demirci başta olmak üzere Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği yönetimine ve  bütün Değerlendirme Kurulu Üyelerine, bu anlamlı ödül vesilesiyle  şükranlarımı sunuyorum. Dilde, fikirde ve işte birlik şiarıyla milletimize hizmet yolunda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.