Kardeş Kalemler

Dil Araştırmaları

Kalemdaş

Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi

AYB - Edebiyat Akademisi

Uluslararası Kaşgarlı Mahmud Hikâye Yarışması

Bengü Yayıncılık

Türk Dünyasında Edebiyat Adamı Ödülleri

Öncelikle, 25. Bağımsızlık yılını kutlayan Kazakistan Cumhuriyeti’nin 2017 yılında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Üyeliğinin başlaması dolayısı ile başta Kazakistan’ın değerli lideri Nursultan Nazarbayev olmak üzere tüm Kazakistan yöneticilerini ve kardeş Kazak haklını kutlarız.

Yine son yıllarda insanlığın kanayan yarası haline gelen ve uluslararası güçlerin çözüm bulmakta zorlandıkları Suriye sorununun çözümü için, Kazakistan’ın üstlendiği rol ile başlayan Astana Süreci, tüm dünyada ve özellikle üç milyon Suriyeliyi ülkesine kabul eden ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye’de büyük memnuniyet ve Kazakistan’a şükran duyguları ile takip edilmektedir.

Bu vesileyle belirtmeliyiz ki, geçtiğimiz yıl Türkiye ve Rusya arasında yaşanan “uçak krizi”nin çözümünde Kardeş Kazakistan Cumhuriyeti’nin değerli lideri sayın Nursultan Nazarbayev’in üstlendiği rolü, Türk halkı hiçbir zaman unutmayacaktır.

Dünya ekonomisinin son dönemde yaşadığı ciddi krizleri büyük başarı ile atlatan Kazakistan’ın Sayın Cumhurbaşkanının Halka Seslenişinde yerini bulan ülkenin makroekonomik istikrarının korunması, iş dünyasını geliştirmek ve genişletmek, ekonominin hızlandırılan teknolojinin modernleşmesi, kültürel ve ekonomik her türlü kalkınmanın ana temeli insan kaynaklarının geliştirilmesi için alınan tedbirler ile yolsuzluğa karşı mücadele ve güvenlik konusundaki görüşlerini heyecanla takip ettik.

Kazakistan’ın ulusal ve uluslararası camiadaki başarılarına yenilerini ekleyerek yoluna devam edeceğine, öncelikle Kazak halkını ve Kazakistan’ın başarılarını her zaman kıvançla takip eden Türkiye ve Türk Dünyasının övüneceği işlerin altına imza atacağına olan inancımızla, Sayın Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve onun liderliğindeki Kazakistan’ı sayıyla selamlıyoruz.

Her zaman yolun açık olsun Kazakistan!

Yakup Ömeroğlu
Avrasya Yazarlar Birliği
Genel Başkanı

Has Bahçe Edebiyat Sohbetleri

II. Uluslararası Dede Korkut Tiyatro Eseri Yarışması
 

Copyright © 2018 Avrasya Yazarlar Birligi. All Right Reserve.
AYB Türk Dünyası Yazarlar Birliği üyesidir.