Kardeş Kalemler

Dil Araştırmaları

Kalemdaş

Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi

AYB - Edebiyat Akademisi

Uluslararası Kaşgarlı Mahmud Hikâye Yarışması

Bengü Yayıncılık

Türk Dünyasında Edebiyat Adamı Ödülleri

Aziz Milletimize;

Son günlerde artarak devam eden terör olayları ve birbiri ardına gelen şehit haberleri milletimizin yüreklerini dağlamaya devam etmektedir. Terörü lanetliyor, şehitlerimize rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.

Tüm bu acılara rağmen, milletimiz kahraman ordusunun, yiğit polislerinin ve tüm güvenlik güçlerinin arkasında vakarla durmaktadır.

Kucağında 4 aylık yavrusunu, şehit babasının tabutunun başına götürüp, “Bakın ben size ağlamaz demiştim. Kahramanın oğlu o: Ağlamaz! Bakın yavrum ağlamıyor” diyen şehit eşinin metaneti, “Şehit anasıyım ben, o hainler gözyaşlarımı göremeyecekler. Onlara ağladığımızı gösterip sevindirmeyeceğiz” diyen, yüreği yanarken, milletimizin bin yıllık tecrübesiyle haykıran annenin feraseti; Dimdik dağ gibi şehit oğlunun ardından “Vatan sağ olsun!” diyen babanın vakarı, milletimizin bu kara günleri de atlatacağının en büyük güvencesidir.

Yüce milletimiz, 30 yıldan fazla bir zamandır süren bu kavgayı iyi tanımaktadır. Biz biliyoruz ki; akan kan, kardeşkanı olsa da bu kavga, kardeş kavgası değildir. Bu kadar zamandır hainlerin yaşattıkları bunca acıya rağmen, kardeşler, birbirlerinin hastalarını ziyaret etmekte, kız alıp kız vermekte ve birlikte düğün etmektedir. Bu kardeşlik sürdükçe, o hainler ve onların omuzlarına namlularını koyarak ateş eden karanlık güçler, emellerine ulaşamayacaklardır.

Basında ve sosyal medyada terörün hain saldırıları ardından verilen şehitlerimiz için yürek yangınıyla yazılar yazan, feryatlar edenlere rastlanmaktadır. Biliniz ki, sizin acınızı, vakarınıza dikkat etmeden göstermenizin ancak o hain teröristleri memnun etmektedir. Feryat etmenin ne şehidimize, ne gazimize bir faydası yoktur. Terör olaylarını, siyasi parti politikaları için kullanmaya çalışanlar, büyük hata yapmaktadırlar. Terörle mücadele, tüm parti rekabetlerinin üstünde millî bir dava olarak sahiplenilmelidir.

Terörü ve destekçilerini lanetliyoruz.

Bu ordu Türk milletinin ordusudur.

Bu polis Türk polisidir.

Dün kazandılar, bugün de kazanacaklar.

Şehitlerimize rahmet diliyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun!

 

Has Bahçe Edebiyat Sohbetleri

II. Uluslararası Dede Korkut Tiyatro Eseri Yarışması
 

Copyright © 2017 Avrasya Yazarlar Birligi. All Right Reserve.
AYB Türk Dünyası Yazarlar Birliği üyesidir.